Netflix’in popüler bilim kurgu dizisi Dark’ın 3. sezon yayın tarihi belli oldu

0
Ajanda İstanbul

ajanda İstanbul Dark Jonas

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hitap eden dizi ve film izleme paltformu Netflix’in Alman yapımı popüler bilim kurgu dizisi Dark dizisinin en son 2. sezonu yayınlanmıştı. Tutkunlarını çok büyük soru işaretleri ve kafa karışıklıkları ile baş başa bırakıp bir anda sonlanan dizinin 3. ve son sezonunun ise ne zaman yayınlanıp sevenleriyle buluşacağı belli oldu. Son zamanların en iddialı ve en çok takip edilen Alman yapımı bilim kurgu dizisi Dark’ın 3. ve bilindiği üzere son sezonu 27 Haziran 2020 tarihinde Netflix platformuna yüklenecek.

Dizinin fanlarının tahminleri üzerine dizinin son sezonunun Haziran 2020 tarihinde yayınlanacağını söyleniyordu. Dark tutkunlarının bu konudaki tahminleri de doğru çıktı. Netflix’in resmi hesabından sevilen ve büyük bir merakla takip edilen bilim kurgu dizisi Dark’ın 27 Haziran 2020 tarihinde platformdaki yerini alacağı duyuruldu.

Doğa ve bilim unsurlarının bolca kullanıldığı ve özellikle de zaman yolculuğunun hat safhada olduğu dizide yayınlanacak sezonunun son sezon olacağı tahmin ediliyordu. Ancak bu konuda da kısa sğre öncesine kadar netbir bilgi yoktu çünkü resmi açıklama yapılmamıştı. Dark’ın son sezonunun yayınlanacak olan 3. sezon olduğu da kesinleşti. Henüz yeni sezon yayınlamadan bu haber karşısında adeta yıkılan Dark tutkunları dizinin sona ermesinin ardından aynı oyuncu ve rejisör kadrosuyla uzantısı niteliğinde ancak bambaşka bir dizi olacak şekilde yeni bir yapım görmek istediklerini şimdiden duyurmaya başladılar.

Dünya genelinde birçok farklı ülkeden milyonlarca müdavimi bulunan Dark alışılagelmiş bir bilim kurgu dizisi değil. İnsanların ve teknolojinin doğa üzerindeki tahribatından tutun da zamanında aldığımız kararların günümüze sirayetine kadar çok geniş alandaki birçok bilim kurgu ögesine aynı anda yer veriyor. Bu kadar karmaşık ve anlaşılması birbirinden güç farklı konuyu bir potada eritebilmesi de gerçekten diziyi en farklı ve özel kılan yanlarından birisi. Özellikle zaman yolculuğu sahneleri ile izleyenleri koltuklarına adeta çivileyen Dark dizisinde karakterlerin günceldeki halleri yıllar önceki halleri ve yıllar sonraki halleri aynı anda bir araya gelebiliyor. Tabi, hala hayattalarsa. Bu nedenle de Alman bilim kurgu sinaması ve dizi sektörüne de önyargıları ortadan kaldırdı. Almanya’nın da bu konuda iyi işler çıkartabileceğine dair çok güzel bir referans oldu.

Ajanda İstanbul ekibi olarak biliyorsunuz ki Dark dizisi bizim en favori bilim kurgu dizilerimiz listesinde en baş sıralarda yer alıyor. Daha öncede dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hitap eden Netflix platformunda yer almış en iyi bilim kurgu dizilerini sizler için derlemiştik. Dark’tan da bahsetmiştik. Dilerseniz hazır yeni sezon başlayacakken eski yazımızı da bir göz atın! Sizin için yazının sonuna bir de link bırakıyorsunuz. Eeee ne demiştik her zaman ki; önermesi bizden izlemesi sizden! Hala içinizde Dark dizisini izlemeyenler varsa mutlaka izlemelerini tavsiye ediyor ve sizi bu bilim kurgu efsanesi dizi ile baş başa bırakıyoruz.

Mutlaka izlemeniz gereken Netflix bilim kurgu dizileri

Ajanda İstanbul/2020

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!