İstanbul’da eşsiz manzarasıyla görenleri büyüleyen 16 sosyal tesis

0
Beykoz Sahil Sosyal Tesisleri

Beykoz Sahil Sosyal Tesisleri

İstanbul her alanda olduğu gibi yeme içme konusunda da çok fazla alternatif barındıran bir şehir. İstanbul sosyal tesisler bakımından da eşine az rastlanır bir çeşitliliğe sahip. Hem uygun fiyatları, hem geniş mönüsü hem de tadına doyum olmayan eşsiz manzaralarıyla İstanbulluların özellikle haftasonları uğrak noktalarının başında geliyor.

Ajanda İstanbul ailesi olarak manzarası, geniş yemek seçenekleri ve uygun fiyatlarıyla mutlaka görmeniz gereken en iyi 16 sosyal tesisi derledik. Ne demiştik, önermesi bizden gezmesi sizden.

İstanbul sosyal tesisler 

İSTANBUL’DA MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN 16 SOSYAL TESİS

 • Arnavutköy Sosyal Tesisi
 • Avcılar Sosyal Tesisi
 • Beykoz Koru Sosyal Tesisi
 • Beykoz Sahil Sosyal Tesisi
 • Çamlıca Sosyal Tesisleri
 • Cihangir Sosyal Tesisi
 • Dragos Sosyal Tesisi
 • Fethipaşa Sosyal Tesisleri
 • Florya Sosyal Tesisleri
 • Gözdağı Sosyal Tesisi
 • Haliç Sosyal Tesisi
 • İstinye Sosyal Tesisi
 • Kasımpaşa Sosyal Tesisi
 • Küçükçekmece Sosyal Tesisi
 • Safa Tepesi Sosyal Tesisi
 • Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisi

Arnavutköy Sosyal Tesisi

Arnavutköy Sosyal Tesisleri

İstanbul’un tarihi yalıları, iki köprüyü de aynı anda görebilen enfes boğaz manzarası ve tarihi daracık şirin sokaklarıyla ünlü semtlerinden Arnavutköy’de bulunan Arnavutköy Sosyal Tesisleri görenleri manzarasıyla büyülüyor. İstanbulluların en çok rağbet ettiği sahillerinden Arnavutköy Bebek sahilinde yer alan Arnavutköy Sosyal Tesisi’nde uygun fiyatlı birçok yemek çeşidi bulabilmeniz mümkün. 350 metrekarelik bahçe kafe alanı ve 150 metrekarelik restaurant bölümüyle aynı anda 255 kişiyi ağırlayabilen Arnavutköy Sosyal Tesisleri’ne gitmişken şöyle bir civarı da gezmeden olmaz. Dilerseniz gitmeden telefonla arayarak detaylı bilgi alabilir ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Adres:

Arnavutköy 1. Cadde No:72

Beşiktaş/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Avcılar Sosyal Tesisi

Avcılar Sosyal Tesisleri

İstanbul’un en güzel sahil ilçelerinden bir tanesi olan Avcılar’da yer alan Avcılar Sosyal Tesisi hem eşsiz Marmara Denizi manzarası hem de benzersiz tabiat parkıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Geleneksel Türk mimarisine uygun bir şekilde inşa edilen Avcılar Sosyal Tesisleri çok geniş bir alana yayılıyor.

Toplam 789 metrekare bir bahçe ve kafeterya alanına sahip olan sosyal tesis içerisinde toplam 560 metrekarelik restaurant bölümü bulunuyor. Şık, temiz ve kaliteli hizmetin İstanbul’daki adreslerinden Avcılar Sosyal Tesisleri’ne gitmeden önce telefonla arayarak bilgi alabilir ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Adres:

Dr. Sadık Ahmet Caddesi Deniz Köşkler Mahallesi Eski İETT Kampı

AVCILAR/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Beykoz Koru Sosyal Tesisi

Beykoz Koru Sosyal Tesisleri

İstanbul’un en güzel ilçelerinden Beykoz’da yer alan Beykoz Sosyal Tesisleri İBB bünyesinde hizmet veren sosyal tesisler içinde en gözde olanlardan bir tanesi. Eşsiz deniz manzarası, tarihi dokusu, yemyeşil doğa ile iç içe konumu ve zengin seçenekleri ile ziyaretçilerine harika bir deneyim sunuyor. Toplam 60 çeşit kahvaltılığın bulunduğu tesiste akşam yemeği menüsü de çok zengin.

Beykoz ile Paşabahçe’den Riva sahiline kadar uzanan Abraham Korusu, 150 dönümlük alanıyla sizi adeta doğanın kalbine davet ediyor. Koru alanı içerisinde ayrıca sizleri tarihe bir yolculuk da bekliyor. İçerisinde iki mağara, beş havuz ve bir saray kalıntısı bulunduran Beykoz Sosyal Tesisi çok büyük bir alana sahip olduğu için özellikle de koronavirüs günlerinde sosyal mesafeli etkinlikler için biçilmiş kaftan.

Gitmeden önce randevu almanız da ya da İBB sosyal tesisler sitenizi ziyaret etmeniz de fayda var. Çünkü düğün, nişan, kına, iftar, doğum günü, mezuniyet, iş yemeği, kokteyl gibi çeşitli etkinlikler için kiralanabilen restaurant bölümü kapalı olabiliyor.

Adres: 

Gümüşsuyu Mahallesi Kemerüstü Sokak (Eski Hasır Restorant’ın Yeri)

BEYKOZ/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Beykoz Sahil Sosyal Tesisi

Beykoz Sahil Sosyal Tesisleri

Toplam 1050 metrekarelik restaurant ve 1300 metrekarelik açıkhava alanıyla geniş bir ortama inşa edilen Beykoz Sahil Sosyal Tesisi Beykoz Çubuklu tarafında yer alıyor. İstanbul Anadolu Yakasının en gözde mekanları arasında yer alan Beykoz Sahil Sosyal Tesisi boğaz sularının Karadeniz suları ile bir araya geldiği eşsiz manzaralar sunan bir noktada konumlanıyor. Doğa harikası yemyeşil ağaçların gölgesindeki Beykoz Sahil Sosyal Tesislerinde geleneksel Türk mutfağının önemli yemekleri son derece uygun fiyatlarla servis ediliyor.

Adres:

Çubuklu Caddesi Hayal Kahvesi Yanı Burunbahçe

BEYKOZ/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Çamlıca Sosyal Tesisi

Çamlıca Sosyal Tesisleri

İstanbul Anadolu Yakasının en büyülü manzaralarından birine sahip olan Çamlıca’da tarihi bir atmosferde sabah kahvaltısı yapmak ya da doğanın sessizliğinde bir akşam yemeği yemek ister misiniz? Eğer ki cevabınız evet ise, Çamlıca Sosyal Tesisi tam size göre. Toplamda 3 bin metrekarelik bir alana sahip olan Çamlıca Sosyal Tesisleri’nde ayrıca 400 metrekarelik bir restaurant alanı da bulunuyor. OSmanlı Kahvesi ve Bahçe Kafeterya bölümleriyle de çok yönlü hizmet sunan Çamlıca Sosyal Tesisi İstanbul’da mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Dilerseniz gitmeden önce telefonla arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Adres: 

Turistik Çamlıca Caddesi /Büyük Çamlıca

ÜSKÜDAR/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Cihangir Sosyal Tesisi

Cihangir Sosyal Tesisleri

İstanbul Avrupa Yakasında Türk mutfağının en güzel lezzetlerini doyumsuz boğaz manzarası eşliğinde tadabileceğiniz nadide yerlerden bir tanesi Cihangir Sosyal Tesisleri. Tamamen bulunduğu alanın tarihi dokusuna uygun şekilde inşa edilen Cihangir Sosyal Tesisi  Tophaneni-i Amire’nin hemen yanında yer alıyor. İstanbul’un tarih seyrine davet eden mekanlarından Cihangir Sosyal Tesisi’nde kahvenizi yudumlarken birçok manzarası sizi bekliyor. Bu olağanüstü atmosferde Tarihi Yarımada, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camileri, Galata Kulesi; Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy, Üsküdar, Kız Kulesi, Çamlıca Tepesi’ni izlemeniz mümkün. Birçok sosyal tesise kıyasla nispeten küçük bir alana sahip olan tesiste aynı anda 250 kadar kişiye hizmet verilebiliyor. Bu tarih şölenine ortak olmadan önce telefonla arayarak detaylı bilgi alabilir ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Adres:

Kılıçali Paşa Mahallesi, Sanatkarlar Cd., 34425

BEYOĞLU/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Dragos Sosyal Tesisi

Dragos Sosyal Tesisleri

Prens Adaları manzarasına karşı çayınızı yudumlayarak mehtabı seyre dalmak isterseniz Dragos Sosyal Tesisi tam size göre. İstanbul Anadolu Yakasının en sevilen sosyal tesislerinden Dragos Sosyal Tesisi 2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartal’da bulunan Dragos Tepesi’nin sahil şeridinde hayata kazandırıldı. Daha çok halk arasında Prens Adaları olarak bilinen Marmara Adalarının hemen karşısında yer alan sosyal tesis özellikle manzarasıyla ziyaretçilerini cezbediyor. Türk mutfağının en özel yemeklerinin servis edildiği tesisin toplam 582 metrekare açık alanı bulunuyor. 325 metrekarelik de restaurant alanına sahip olan Dragos Sosyal Tesisi’nde aynı anda 422 misafir ağırlanıyor.

Adres:

Orhantepe Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, No: 10

KARTAL/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Fethipaşa Sosyal Tesisleri

Fethipaşa Sosyal Tesisleri

Oryantal kokular eşliğinde tarihi Kuzguncuk Mahallesi’nin yanı başında Sarayburnu’ndan Ortaköy’e kadar uzanan eşsiz bir sahil manzarasında kim bulunmak istemez ki! Evet, dediğinizi duyar gibiyiz. İşte tüm bu sayılanların adresi yıllardır Fethipaşa Korusu olarak ziyaretçilerini ağırlayan korunun içindeki Fethipaşa Sosyal Tesisleri’nde. Ziyaretçilerine zengin yemek çeşitleri sunan ve doğa ile baş başa kalma şansı tanıyan sosyal tesis bir koru içerisinde bulunduğu için geniş bir gezi alanına da sahip. İçinde bulunduğumuz koronavirüs sürecinde sosyal mesafeye uygun şekilde ailecek keyifle vakit geçirebileceğiniz mekanlardan bir tanesi. Ayrıca koru içinde Türk Edebiyatının değerli isimlerinden Cemil Meriç’i ağırlayan tarihi bir konak da bulunuyor.

Adres:

Kuzguncuk Mahallesi Paşa Limanı Caddesi Nacak Sokak No:6

ÜSKÜDAR/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Florya Sosyal Tesisleri

Florya Sosyal Tesisleri

İstanbul Avrupa Yakasının en komplike mekanlarından bir tanesi olan Florya Sosyal Tesisleri ailecek doğa ve denizle iç içe vakit geçirebileceğiniz eşsiz bir mekan. İstanbul’da mavi ile yeşili buluşturan en özel noktalardan Florya’da konumlanan sosyal tesislerde 3 farklı mekanda hizmet veriliyor. Havuzlu Bahçe, Kır Bahçesi, İdeal Salon gibi üç farklı alanda ziyaretçilerini ağırlayan Florya Sosyal Tesisleri’nde özel günler için kiralama işlemleri de yapılıyor. Bu nedenle gitmeden önce telefonla arayarak detaylı bilgi almanız da fayda var.

Adres:

İtfaiye Caddesi No : 1 Yeşilköy Halk Pazarı Yanı, Yeşilköy İtfaiye Arkası Florya

BAKIRKÖY/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Gözdağı Sosyal Tesisi

Gözdağı Sosyal Tesisleri

İstanbul Anadolu Yakasında biribirinden güzel ve mis kokulu bitkilerin buluştuğu Gözdağı Korusu içerisinde yer alan Gözdağı Sosyal Tesisi Beğendili Kuzu Sarma spesiyeli ile müdavimi bol olan mekanlardan. Adeta saklı kalmış bir güzellik arasında doğayla iç içe nefes alma alanı sunan Gözdağı Sosyal Tesisi mutlaka ziyaret edilmesi gereken tesislerden. İçerisinde konumlandığı korunun çiçeklerinin eşsiz kokusu ve mis gibi yemeklerinin buharıyla harmalanan Gözdağı Sosyal Tesisi ziyaretçilerini bekliyor.

Adres:

Dumlu Pınar Mahallesi Gözdağı Caddesi

PENDİK/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Haliç Sosyal Tesisi

Haliç Sosyal Tesisleri

İstanbul Fatih ilçesine kendine has semtlerinden Balat sahilinde bulunan Haliç Sosyal Tesisleri yer aldığı semtin mimarisine uygun tarzıyla dikkat çekiyor. Hem açık alanı hem restaurantı hem de kapalı bahçesi bulunan Haliç Sosyal Tesisleri eşsiz deniz manzarası ve Balat’ın kendine has tarihi atmosferiyle ziyaretçilerini büyüleyen mekanlardan. Özellikle de deniz ürünleri mutfağıyla büyük beğeni toplayan Haliç Sosyal Tesisi bu ihtişamlı özelliklerinin aksini alanı nispeten dar sosyal tesislerden. Özellikle de hem ilçe sakinlerinin hem de civar ilçe sakinlerinin ziyaretçi akını nedeniyle haftasonları çok kalabalık olabiliyor. Bu nedenle gitmeden önce telefonla arayarak detaylı bilgi almanız da fayda var.

Adres:

Abdülezel Paşa caddesi Kadir Has Üniversitesi Karşısı Balat

FATİH/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

İstinye Sosyal Tesisi

İstinye Sosyal Tesisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Avrupa Yakasında bulunan manzarası en güzel sosyal tesislerden bir tanesi de İstinye Sosyal Tesisi’dir. 2 katlı olan tesiste aynı anda 200 kadar misafire hizmet verilebilmektir. İki katının camları da yerden tavana kadar uzanmaktadır. Eşsiz boğaz manzarası ve seyir zevki sunan İstinye Sosyal Tesisi de alanı nispeten birçok sosyal tesise göre daha dar olduğu için gitmeden aramak da fayda var.

Adres:

Emirgan Caddesi No:108 / İstinye

SARIYER/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Kasımpaşa Sosyal Tesisi

Kasımpaşa Sosyal Tesisleri

İstanbul’un tarihi ilçelerinden Beyoğlu’nda yer alan Kasımpaşa Sosyal Tesisi Beyoğlu Cezayirli Hasan Paşa Parkı içerisinde bulunuyor. 2004 yılından bu yana İstanbullulara eşsiz yemekleriyle restaurant hizmeti vermeyi sürdürüyor. Az bilinen Osmanlı yemeklerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan Kasımpaşa Sosyal Tesisi de manzarası ve tarihi atmosferi sebebiyle İStanbul’da rağbet gören mekanlardan.

Adres: 

Evliya Çelebi Caddesi Bedrettin Mahallesi Haliç Tersanesi Yanı No:4 /Kasımpaşa

BEYOĞLU/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Küçükçekmece Sosyal Tesisi

Küçükçekmece Sosyal Tesisleri

İstanbul Avrupa Yakasının en iyi manzarasına sahip Küçükçekmece Sosyal Tesisi Küçükçekmece Gölü ve kuş cennetinin yanı başında bulunuyor. Geniş ve ferah alanıyla hem açık hem de kapalı alanda hizmet veren Küçükçekmece Sosyal Tesisi’nin mutfağında özellikle balık ürünleri dikkat çekiyor. İstanbul Avrupa Yakasında ikamet edenlerin mutlaka görmesi gereken sosyal tesislerden bir tanesi.

Adres:

Fatih Mahallesi Yalı Caddesi Altın Sokak Göl Kenarı

KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Safa Tepesi Sosyal Tesisi

Safa Tepesi Sosyal Tesisleri

Safa Tepesi Sosyal Tepesi İstanbul Anadolu Yakası ilçelerinden Sancaktepe’de yer alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında hizmete sunulan tesiste Türk mutfağının en özel yemekleri servis ediliyor. Şehrin gürültüsünden ve kesmekeşinden bunalanların akınına uğrayan sosyal tesis Avrupa Yakasının en gözde mekanları arasında yer alıyor. Safa Tepesi Sosyal Tesisi Pazartesi günleri kapalıdır.

Adres:

Mevlana Mahallesi Mevlana Caddesi 34791

SANCAKTEPE/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisi

Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisi

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde yer alan Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında hayata kazandırılan Gölet Park proje kapsamında hizmete açıldı. Su sesinin dinginliğinde doğa ile iç içe zaman geçirmekten keyif alan misafirlerini ağırlayan Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisi geniş park alanı ve çok uygun fiyatlı spesiyel mönüsüyle dikkat çekiyor. Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisi Salı günleri hizmet vermemektedir.

Adres: 

Fatih Mahallesi Antalya Caddesi Beşiroğlu Sokak No:24

SULTANBEYLİ/İSTANBUL

Telefon:

444 10 34

 

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!