Ağva’da sakin bir haftasonu

1

İstanbul Anadolu Yakasının en sakin ve düzenli ilçelerinden Şile’de yer alan Ağva haftasonu kaçamakları için adeta biçilmiş bir kaftan. Haftanın her günü ve her mevsimde ziyaret edilebilecek Ağva, özellikle de İstanbul’un karmaşasından ve gürültüsünden bunalanlar için nefes alınabilecek sakin ve huzurlu bir kaçış noktası.

İster kahvenizi yudumlayın, ister sevdiklerinizle kahvaltınızı paylaşmanın mutluluğunu yaşayın

İstanbul’da yer alan Ağva, şehrin Anadolu Yakasının uçlarında bulunuyor. İstanbul’un Üsküdar ilçesinden kalkan özel ve belediyeye ait otobüsler ile kısa sürede ulaşılabilecek tatil mekanı görenleri kendine hayran bırakıyor. Yerleşim yeri Ağva’nın ortasından Göksu Nehri geçiyor. Göksu Nehri’nin iki yanına kurulan kafe ve restaurantlar tatlı yeşil suyun dinginliğinde kahvenizi yudumlayıp kafa dinlemenize ya da sabah neşe içinde kuş cıvıltıları arasında kahvaltınızı yapabilmenize olanak tanıyor.

Şile sahilini de uzanan Ağva’da yazları yüzebilir ya da kanolarla nehir gezisine çıkabilirsiniz. Kışın ise sakinliği ve dinginliği ile şehrin merkezinden çok fazla uzaklamadan kendinizi şehrin dışında hissedebilirsiniz. Otel, pansiyon seçeneklerinin yanı sıra birçok günlük, haftalık ya da aylık ev kiralama seçenekleri de bulunan Ağva’yı özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında ziyaret etmek ayrı bir keyif.

Her mevsim ayrı güzel Ağva

Yazın geleceğini müjdeleyen ilkbahar mevsiminde ağaçların yeşermesi ve çiçeklerin açmasına eşlik eden kuş cıvıltıları ve Göksu Nehri’nin dingin akışı ile kendizi bir masal diyarında hissedeceksiniz. Sonbahar mevsiminde ise yaza veda eden ağaçların döktüğü yapraklarla yerlerde oluşan kahve tonlarındaki renk cümbüşü görsel hafızanıza çok tatlı bir şekilde yerleşecek.

Ağva bu haftasonu sizi bekliyor

İstanbul’un Şile ilçesinde yer alan Ağva’ya şehiriçi ulaşım ile Üsküdar ilçesinden 1, 1,5 saatte ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden sunulan olanaklar dahilinde kalacağınız yere rezervasyon yaptırabilirsiniz. Her mevsim ayrı güzellikler sunan Ağva, bu haftasonu sizleri bekliyor.

Please follow and like us:

1 thought on “Ağva’da sakin bir haftasonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!