İslam Eserleri Müzesi nerededir?

0

Türk-İslam tarihinin en önemli eserlerinin sergilendiği Türk İslam Eserleri Müzeleri İstanbul’un tarihi ve turistik semti Fatih’te yer almaktadır. Müze, İbrahim Paşa Sarayı içerisindedir. Tarihi yarımada olarak isimlendirilen Fatih ilçesinin en önemli müzelerinin başında gelen Türk İslam Eserleri Müzeleri içerisinde Türk ve İslam tarihinin en önemli sanat eserleri bir arada yer almaktadır.

Türk İslam Eserleri Müzesi ziyaret saatleri

Kışın ve yazın farklı ziyaretleri saatleri olan Türk İslam Eserleri Müzesi Pazartesi günleri kapalıdır. Pazartesi günleri dışında Türk İslam Eserleri Müzelerini yaz tarifesine göre sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Kış tarifesinde ise ziyaret saati saat 16.00’da sona ermektedir.

Türk İslam Eserleri Müzesi’ne nasıl gidilir?

Türk İslam Eserleri Müzesi’ne İstanbul’un tüm ilçelerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul’un tarihi semtlerinden Eminönü’nden geçen tramvaya binip Gülhane durağında inerek kolayca müzeye ulaşabilirsiniz. Gülhane Parkı içinden yapılan yönlendirmeleri takip ederek müzeyi bulabilir ve ziyaret edebilirsiniz.

Müzekart ile ücretsiz giriş sağlayabilirsiniz

İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alan Türk-İslam Eserleri Müzelerine müzekart ile ücretsiz giriş sağlayabilirsiniz.

Türk İslam Eserleri Müzeleri açık adresi

Sultan Ahmet Mahallesi, At Meydanı Sok. No: 46,

Posta Kodu: 34122 Fatih/İstanbul

Please follow and like us:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!