22. Uluslararası Kukla Festivali ‘Çöp Canavarı’ ile başlıyor

1

Bu yıl 22. düzenlenen Uluslararası İstanbul Kukla Festivali bu akşam Cengiz Özek’in hayata geçirdiği ‘Çöp Canavarı’ oyunu ile başlıyor.

22. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali bu akşam Karagöz sanatçısı Cengiz Özek tarafından hayata kazandırılan ‘Çöp Canavarı’ isimli gösteri ile saat 19.30’da Grand Pera’da başlıyor.
Uluslararası kukla sanatçılarının katılımı ile gerçekleştirilen Kukla Festivali’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden önemli kukla gösterileri yer alıyor.

Dünya kuklaları bu festivalde

Açılış programı bu akşam 19.30’da Grand Pera sahnesinde Karagöz sanatçısı Cengiz Özek’in ‘Çöp Canavarı’ isimli kukla gösterisi ile başlayacak. Çekya’dan Türkiye’ye Uluslar arası Kukla Festivali’ne katılmak için gelen Pavel Pangeli ise yarın ‘Hareketli Kuklalar’ isimli ipli kukla gösterisi ile Grand Pera sahnesinde izleyicisi ile buluşacak. Merakla beklenen festivalin tam programında ise Naif Bey Kumpanyası, Error 404, Nos Volvimos Bufalos, Turunç’un Bahçesi, İplerin Altında gibi birbirinden özel ve değerli kukla gösterileri yer alacak. Bu yılki programda İtalya, İspanya, Meksika, Çekya, Rusya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’den kukla gösterileri yer alıyor.

Merakla beklenen ‘Gizli Hazine’ bu yıl sahnede

Çocuklar kadar yetişkinlerin de her yıl büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla beklediği Uluslararası Kukla Festivali’nde bu yıl sahnelenecek ‘Gizli Hazine’ gösterisinde ise Kıbrıs’a has çağımız Karagöz tiplemelerinin, hayvanların ve doğanın birbiriyle olan ilişkisine değinilecek.

Festival 3 Kasım 2019’da sona erecek

22. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’ndeki gösterimlerinin tam bilet fiyatı 45 TL, öğrenci biletleri ise 35 TL’den satışa sunuluyor. 22. Uluslararası Kukla Festivali’ne ait biletler Biletix üzerinden temin edilebiliyor.

Festival 3 Kasım 2019 tarihine dek sürecek.

Please follow and like us:

1 thought on “22. Uluslararası Kukla Festivali ‘Çöp Canavarı’ ile başlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!