Sürekli aynı önerileri duymaktan sıkılanlara özel 10 alternatif gençlik dizisi

0
The A List

The A List

Netflix, Blu TV, Amazon Prime, Mubi gibi dijital dizi ve film izleme platformları hayatımıza girdiğinden beri herkes kendini adeta dizi film eleştirmeni ilan etti.

Bizler de sanki kimse bu alanlarda önerilerde ve eleştirilerde bulunmuyormuş gibi inatla en sevdiğimiz dizi ve filmleri sizlere tavsiye etmeye devam ediyoruz. Bu sefer de Netflix gençlik dizileri listesi ile geldik. Her zaman Ajanda İstanbul ailesinin izlediği ve gerçekten beğendiği öneriler ile karşınızda olmaya dikkat ediyoruz. Bugün de sizlere yine izlediğimiz ve çok beğendigimiz en iyi gençlik dizileri ile dolu özel bir liste hazırladık. Listemizde yer alan dizilerin hepsi Netflix dizi film izleme platformu üzerinden ulaşabileceğiniz yapımlar. Ancak bizim bir iddiamız var. Sürekli aynı önerileri duymaktan sıkılan gençler için en iyi 10 alternatif gençlik dizisi önerisinde bulunacağız. Listemizde romantik komedi, gerilim, suç, animasyon, anime hepsinden var. Kısacası ne ararsanız var. Her gencin mutlaka kendine yakın hissedebileceği bir yapım ile karşılaşması garanti bu listede. Sözü daha fazla uzatmadan listemize geçelim. İşte karşınızda en iyi Netflix gençlik dizileri.

The A List

The A List
The A List

En iyi gençlik dizileri listemizin ilk sırasında pek de adını duymadığımız The A List var. Bu dizi adeta kıyıda köşede pusmuş inatla keşfedilmeyi bekliyor. Sıradan bir gençlik dizisi şeklinde başlayan ancak kısa sürede tam bir kaosa dönüşen dizi sürekli aynı önerileri duymaktan sıkılanlar için çok iyi bir alternatif. Yaz kampında buluşan gençler için her şey sıradandır. İki güzel ve zeki kızın şımarık çekişmeleri ile sıradan bir giriş yapan The A List dizisinde meydana gelen psişik ve doğa-üstü olaylar gençlerin hayatını çok derinlikli bir intikam senaryosuna doğru sürükleyecektir. Bir bölümü yaklaşık 25 dakika uzunluğunda olan dizi sadece 1 sezon. Ancak ikinci sezonun da çekileceği tahmin ediliyor. Bir solukta izleyeceğiniz enfes bir gençlik gerilim draması.

Erased

Erased
Erased

Netflix en iyi gençlik dizileri listemizin ikinci sırasında enfes bir Japon animesi var. Eğer ki zamanında Death Note serisini izlemiş ve çok sevmişseniz kesinlikle şans vermeniz gereken animelerden bir tanesi. Psikolojik gerilim ve fantastik unsurların bir potada eritildiği dizide aksiyon bir an olsun eksik olmuyor. 29 yaşındaki genç ve yalnız yaşayan bir adamın özel yetenekleri vardır. Kötü hadiseleri gerçekleşmeden birkaç saniye öncesinde hissedebilmekte ve geçmişe dönerek kötü olayları ortadan kaldırabilmektedir. Hayatının en büyük travması ise çocukken hoşlandığı küçük bir kızın, şansı varken ölümünü engellememiş olmasıdır. Ancak aniden annesinin ölümüyle sarsılan genç adam artık geçmişe dönüp saniyeler öncesinden hissettiği tüm kötü olaylara müdahale edecektir. Peki, başarılı olabilecek midir? Sevdiklerini ve hayatını geri kazanabilecek midir? Gerçekten bir solukta izlenecek yaklaşık 20-25 dakikalık bölümlerden oluşan son derece etkileyici bir gençlik dizisi.

Aggretsuko

Aggretsuko
Aggretsuko

Netflix en iyi animeler listemizde de kendisine ön saflarda yer bulan Aggretsuko her gencin özellikle de her genç kadının hayatında önemli izler bulabileceği bir anime. 25 yaşına basıp, hayalini kurduğu şirketin muhasebe departmanında ise başlayan Retsuko kapitalist sitemle, plaza düzeniyle, cinsiyetçilik ve kadınlara yönelik mobingle tanışır. Yaşadığı tüm zorluklara rağmen ayakları üzerinde durmaya çalışan ve ailesine yük olmak istemeyen Retsuko’nun başı aynı zamanda annesinin kendisine sürekli yeni bir eş adayı bulmasıyla da belâdadır. Modern şehir pandası Retsuko’nun tüm bu zorluklara dayanmasını sağlayan bir hobisi vardır, tek başına karaoke barlarda death metal şarkılar söylemek. 2 sezon ve 1 özel yılbaşı bölümü şeklinde Netflix platformuna yüklenen Aggretsuko mutlaka izlemeniz gereken, karakterlerinin tamamını hayvanların oluşturduğu bir gençlik anime dizisi. Daha ilk bölümüyle sizi içine çeken bu anime kesinlikle sizlerin de en sevdiği animeler listesinde yer alacak.

Stranger Things

Stranger Things
Stranger Things

Aslında Stranger Things dizisini bu listeye alıp almamak konusunda kararsızdık. Çünkü amacımız az bilinen, keşfedilmemiş gençlik dizilerini sizlerle paylaşmaktı. Ancak Ajanda İstanbul ailesinin bu türde en sevdiği yapımlardan bir tanesi olduğu için onu da listemize eklemeden edemedik. Stranger Things adı üzerinde birbiri ardına ilginç olayların yaşandığı bir dizi. Eleven ismindeki küçük bir kız çocuğunun ölümcül bir deneyden kurtulması ve küçük kasabalı bir çocuğun esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasıyla olaylar başlar. Gençlerin olduğu kadar çocukların da son derece ön planda olduğu bu gençlik bilim kurgu dizisi ilk bölümlerinde ünlü Alman bilim kurgu dizisi Dark ile benzerlik gösterse de ilerleyen bölümlerde özgünlüğünü ortaya koyuyor. Amerikan yapımı dizinin Netflix platformunda yüklenmiş 3 sezonu bulunuyor. Bölümler birazcık uzun, yaklaşık 1 saat kadar. Diziyi izlenir kılan bir diğer özellik ise en son Sherlock Holmes‘un kız kardeşi rolünde Enola Holmes filminde izlediğimiz çocuk oyuncu Millie Boby Brown‘un parlamasını sağlayan yapım olması. Henüz 16 yaşında olmasına rağmen neler yapıyor değil mi?

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Fullmetal Alchemist Brotherhood
Fullmetal Alchemist Brotherhood

En iyi gençlik dizileri listemizde yine az bilinen ama çok sevilen bir anime ile karşınızdayız. Toplam 5 sezon şeklinde Netflix platformunda bulunan dizinin bütün sezonlarındaki her bir bölüm istikrarlı bir şekilde 23 dakika. Acaba her bir bölümün 23 dakika olmasının özel bir nedeni var mıdır? Bunu biz söylemeyelim. Alphonse ve Edward kardeşlerinin bedenlerinin önemli bölümleri deforme olmuştur. Kendilerini yeniden oluşturabilmeleri için kötü güçlerle savaşmaları gerekir. Peki, bu güçlerle girdikleri savaştan başarıyla çıkıp kendilerini yeniden tamamlayabilecekler midir?

Locke and Key

Locke and Key
Locke and Key

2020 yılının en iyi gençlik drama ve fabtastik türlerindeki yapımlarından bir tanesi olmasına ve aslında çok da bahsi geçmesine rağmen sanki beklenen etkiyi tam yaratmadı Locke and Key. Ancak kesinlikle şans verilmesi gereken iyi bir gençlik dizisi. Birinci sezonu bu yıl platforma yüklenen dizinin ikinci sezonu için de anlaşma sağlandı. İkinci sezonun da en gec 2021 başlarında izleyicinin karşısına çıkmadı bekleniyor. Her bölüm yaklaşık bir saat ve bir sezonda 10 bölüm bulunuyor. Babalarının öldürülmesinin ardından anneleri ile birlikte aile büyüklerinden kalma bir eve taşınan üç kardeş güçlerini ve sırlarını ortaya çıkartabilen anahtarlar ile tanışırlar. Gizemli ve sürükleyici bu yapım da en iyi gençlik dizileri arasında yer alıyor.

Never Have I Ever

Never Have I Ever
Never Have I Ever

Listemizi biraz daha çcesitlendirip renklendiriyoruz ve en iyi gençlik dizileri listemize bir Hint gençlik dizisi ile devam ediyoruz. Never Have I Ever, Devi isminde genç bir kızın sosyal statüsünü şekillendirme maceraları üzerine kurulu bu gençlik dizisi yer yer güldüren yer yer heyecanlandıran tatlı bir minik bir dizi. Havalı bir kız olmaya ant içen ve bu yolda önemli uğraşlar veren Devi’nin karşısına çıkan önemli zorluklar vardır. Bunlardan birkaç tanesi ailesi, arkadaşları ve duygularıdır. Tüm bu olumsuz dış etmenlere rağmen bakalım Devi kendini havalı bir genç yapmayı başarabilecek midir?

Cadılar Okulu

Cadılar Okulu
Cadılar Okulu

En iyi gençlik dizileri listemizi renklendirmeye devam ediyoruz. Birçok genç cadı adayı kızın keşfettiğinde çok seveceği bir dizi. Ancak pek de göz önünde ve popüler değil. Bizim de amacımız tam olarak bu. Göz önünde olmayan popülerlikten uzak işleri görünür kılmak. Yazar Jill Murphy’nin sevilen kitaplarından uyarlanan Cadılar Okulu tamamen tesadüfler silsilesi sonucu bu okula kabul edilen sakarlık abidesi Mildred’ın maceralarını konu ediniyor. Şakar ve sevimli Mildred bakalım kendisine yeni okulunda yer edinebilecek midir?

Greenhouse Academy

Greenhouse Academy

Eğer ki okul sıralarında geçen gençlik dizilerinden keyif alıyorsanız Grennhouse Academy şüphesiz ki size bir tercih. Uzun zamandır sürükleyici ve eğlenceli bir okul dizisi arıyor ancak aradığınızı bulamıyorsanız bu diziyi mutlaka izlemenizi öğreniriz. Genç yetişkin gruptan ziyade ilk gençlik yıllarındaki gençler için daha uygun olabileceğini düşündüğümüz dizinin konusunu Alex ve Hayley adında annelerini kaybetmiş iki gencin kabul edildikleri elit yatılı okulundaki maceraları oluşturuyor. Yeni okullarında aşk ve rekabet ile karşılaşan gençler aynı zamanda kaybettikleri annelerinin gizemli geçmişleriyle de karşı karşıya gelirler. 4 sezon şeklinde Netflix platformunda bulunan bu gençlik dizisinin bölümleri ise yaklaşık 20 dakika. Bir haftada bitirebileceğiniz çerezlik ama keyifli bir gençlik dizisi.

Aşk 101

Aşk 101
Aşk 101

Netflix’te Türk yapımı da bir gençlik dizisi var. Belki dünyanın en iyi gençlik dizisi değil ama pırıl pırıl İstanbul manzaraları ve Türk samimiyeti bulunduran bir iş. Eger ki Türklerin Netflix’te nasıl işler yaptığını merak ediyorsanız bile izlemeniz gereken yapımlar arasında yer alıyor Aşk 101 dizisi. Alına Boz, Kubilay Aka, İpek Filiz Yazıcı, Pınar Deniz gibi sevilen genç oyuncuların başrolünde oynadığı dizide bir grup lise öğrencisinin ve sevdikleri öğretmenlerinin maceraları konu ediniyor. En kötüler takımı peki liseyi bitirmeyi başarabilecek mi? En kötüler acaba ileride nasıl bir yetişkin olacak? Tüm bu soruların cevapları ve bunlardan daha fazlası dizide. Dizinin ikinci sezonu da yolda.

Ajanda İstanbul ailesi olarak sizlere izleyebileceğiniz en iyi gençlik dizileri listesi hazırladık. Umarız önerilerimizi beğenirsiniz. Ne demiştik bizden önermesi sizden izlemesi. Şimdiden herkese keyifli seyirler.

Ajanda İstanbul/2020

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!