Shtisel ailesi yeni maceralarıyla geri dönüyor

0
Shtisel

Shtisel

Hasidik Yahudi, kalabalık bir ailenin maceralarının anlatıldığı Shtisel dizisi 3. sezonuyla yeniden sevenleriyle buluşacak. Kısa süre önce Netflix dijital dizi ve film izleme platformuna 2 sezon şeklinde yüklenen ve kulvarında en çok izlenen yapımlar arasına giren dizi, 3. sezonuyla yeniden izleyicisiyle buluşacak.

İsrail yapımı dizide kalabalık bir ailenin günlük hayatından kesitler sunuluyor. Sadeliği, müzikleri ve etkileyici çekimleri ile sarsıcı sahnelere imza atan Shtisel dizisinin yeni sezon yayın tarihi 2021 olarak duyuruldu. Hikayenin baş kahramanı Akiva‘nın evlilik ve aşk yolundaki maceraları tam gaz yeni sezonda da devam edecek. Kalabalık Shtisel ailemizin babası Shulem ise yalnızlığını dindirecek farklı arayışlar içerisinde yine.

3. sezon hikayesinde İsrailli aktör Michael Aloni’nin canlandırdığı Akiva Shtisel karakteri sanat ve aşk yolculuğunda yine sade ama dokunaklı maceralara uzanacak. 3. sezonda en dikkat çeken hikayelerden bir tanesi de yine Netflix orijinal dizisi Unortodox’tan tanıdığımız aktris Shira Haas‘ın canlandırdığı Ruchami Weiss karakterinin hikayesi olacak. 2. sezonda ailesinin tüm karşı çıkmalarına rağmen büyük bir direnç göstererek sevdiği çocukla evlenen genç Ruchami aile yaşantısında aradığı mutluluğu yakalayabilecek mi? Ailesiyle yaşadığı evinden ayrılıp eşiyle yeni bir eve taşınan Ruchami’nin bu yeni hayatı bakalım nasıl bir yöne evrilecek? Öte yandan Ruchami’nin evlilik hayatıyla birlikte Lippe ve Gitti çifti arasında da sular durulacak gibi görünmüyor.

Hasidik Yahudileri övmeden ve yermeden tamamen doğal akış içerisinde ve yine son derece doğal ve sade bir biçimde ekrana yansıtabilen Shtisel sunduğu sıcacık aile dramıyla yeni sezonda da gönülleri fethedecek gibi görünüyor. Karakterlerin tamamen oturması ve sevilmesiyle daha da cesur ve dokunaklı sahnelere yer verileceği tahmin edilen dizinin müdavimleri şimdiden yeni sezon için teoriler üretmeye başladı. Aslında Shtisel çok da teori üretilebilecek bir dizi değil. Her insanın yaşayabileceği sorunları yaşayan karaterler, her insanın duyabileceği pişmanlıklar, özlemler, aşklar var bu dizide. Kimin içinde ukte kalan bir hayali yoktur ki…

Ailesi tarafından zorla din adamı yapılan, aslında içinde her zaman ünlü bir şarkıcı olmak yatan ağabeyden, yaptığı çizimlerle herkesi büyüleyen genç bir ressam adayının ailesi ve dini gereklikleri arasında sıkışıp kalmasından bahsediliyor. Zamansız ve gençlik heyecanıyla yapılan evliliklerden, modern ve geleneksel toplum arasında sıkışan ruhlardan bahsediliyor. Fazlaca aile içeriyor. Fazlaca sevgi ve sadakat içeriyor. Bu nedenle de bu kadar çok seviliyor.

Shtisel ailesinin yeni maceralarına ilişkin daha çok bilgi almak isteyenleri buraya alalım!

İsrail’de ilk olarak 2013 yılında özel bir televizyon kanalında başlayan Shtisel ailesinin maceraları 2018 yılında Netflix’e taşındı. 2 sezonu platforma yüklenen dizi kısa sürede büyük ses getirdi. Doğallığı, çarpıcı gerçekliği ve sadeliği ile evrensel değerleri yeniden hatırlattı. Bu çok sevilen Shtisel ailesinin doğal ve samimi maceraları 2021 yılında dizinin 3. sezonuyla devam edecek. Henüz Netflix bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı ancak Shtisel’in yapımcıları 3. sezon fragmanını yayınladılar. 2021 yılının ilk aylarında Shtisel sevenler yeniden ekranlarının başına geçecek. Şimdiden herkese keyifli seyirler.

Ajanda İstanbul/2020

 

Please follow and like us:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!