Günümüzün profesyonel iş yaşamına eleştirel bir bakış Metot dizisi

0
Gain Metot dizisi

Gain Metot dizisi

Türkiye’nin yeni dizi film izleme platformlarından Gain’de yayınlanan Metot dizisi bizleri günümüz kapitalist sistemini ve sistemin hayatımızdaki etkilerini sorgulamaya davet ediyor.

En iyi işkence metodu | Psikolojik şiddet ve Metot dizisi

İspanyol oyun yazarı Jordi Galceran’ın en ünlü oyunlarından bir tanesi olarak bilinen Metot daha öncesinde yine Serkan Keskin yönetmenliğinde Semaver Kumpanya’da kapalı gişe olarak sahnelendi. Tiyatro sahnesinden sonra dijital ekranlara taşınan Metot yine Serkan Keskin yönetmenliğinde karşımıza çıktı.

Hem tiyatro sahnesi hem de dijital ekranlar için çok güçlü bir metin, Metot

Tiyatro sahnesinde olduğu gibi dijital ekranlarda da seyirciye geçebilen çok güçlü bir metin, Metot. Bu sebeple teatral oyunculuk ve sınırlı mekan kullanımıyla da göze batmıyor aksine göz dolduruyor.

Her şey uluslararası bir şirketin satış direktörlüğü pozisyonu için dört adayın aynı anda mülakata çağrılmasıyla başlıyor. Öncelikli olarak karakterleri tanıyan ve yavaş yavaş derinlerine inmeye başlayan izleyici beklenmedik bir sürprizle sarsılıyor. Aynı görev için mülakata katıldığını düşünen adaylar içlerinden birinin şirket çalışanı olduğunu ve bunun kim olduğunu bulmaları gerektiğini öğreniyor.

Serkan Keskin hem başrolde hem de yönetmen koltuğunda

Kademe kademe gerilimin arttığı ve heyecanın bir an olsun eksilmediği Metot dizisi sadece 4 bölüm. Her bir bölüm uzunluğu ise en fazla 50 dakika. Bir çırpıda izlenebilecek kadar sürükleyici olan dizinin başrollerinde Serkan Keskin ile birlikte Şebnem Hassanisoughi, Mustafa Kırantepe ve Sarp Aydınoğlu yer alıyor.

Metot dizisi
Metot dizisi

Günümüz kapitalist sisteminde git gide daha da ürkütücü hale gelen iş mülakatlarını ve bu mülakatların adaylar üzerindeki etkisini konu edinen Metot dizisi açıdan çarpıcı bir iş. 12 Nisan’da dört bölüm şeklinde Gain Premium’da ücretli içerik olarak yayınlanan mini dizi kısa sürede büyük ilgi topladı.

Profesyonel iş yaşamının acımasızlıkları ve yozlaşan bireylerin bir iş için ne kadar insanlıktan uzaklaşabileceğini gözler önüne seren Metot dijitalde son zamanlarda yayınlanan en iyi yerli içeriklerden bir tanesi.

Profesyonel iş yaşamındaki insanların yozlaşma ve kaybolma serüveni

Metot dizisi iş dünyasının acımasızlığı ve profesyonel iş yaşamı içerisindeki insanların yozlaşmasının yanı sıra toplumda ötekileştirilen birçok gruba da ses oluyor. Bununla birlikte insanların insani değerlerden önce mevkilere ve sosyal statülere önem vermesinin çarpıcı sonuçlarına değiniyor.

Yıllar önce kaleme alınan bu güçlü metnin hem sahnedeki hem de dijital ekranlardaki yansıması aynı ölçüde çarpıcı olmaya başarabilmiş durumda. Heyecan ve gerilim bir dakika bile eksilmediği ve her sahnesinde acımasızlığın dozunun arttığı Metot dizisi şans verilmesi gereken yerli içeriklerden.

Elif Soykan

 

 

Please follow and like us:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!