Gülümse’nin yaratıcısı Telgemeier, Eisner’den 2 ödülle döndü

0

Dünyaca ünlü karikatürist Raina Telgemeier çizgi roman dünyasının bilinen en saygın ödüllerinden biri olan Esiner Ödülleri kapsamında iki ödül birden aldı.

Dünyaca ünlü Eisner Ödülleri‘nden 2 ödül ile birlikte dönen başarılı ve genç karikatürist Raina Telgemeier dünyaca ünlü Gülümse çizgi romanı başta olmak üzere Kardeşim ve Ben, Hayaletler gibi çizgi romanları ile tanınıyor. Git gide adından daha söz ettirmeye başlayan Telgemeier’ın bütün çalışmaları dünya genelinde büyük yankı uyandırıyor ve özellikle de çizgi roman severler tarafından büyük bir merakla takip ediliyor.

Haydi Biraz Cesaret (Guts) isimli kitabıyla ”En İyi Yazar” ve ”En İyi Çocuk Yayını” dallarında ödül alan Amerikalı sanatçı, Eisner Ödülü’nü dördüncü kez, üstelik iki ayrı kategoride birden kucaklama başarısını yakaladı.

Dünya çapında büyük yankı uyandıran Gülümse kitabının devamı niteliğindeki Haydi Biraz Cesaret (Guts), Desen Yayınları’nın 2021 bahar yayın planında yer alıyor. Dünyaca ünlü Amerikalı çizgi roman yazarı Raina Telgeimer’ın dünya çapında ses getiren ve çeşitli ödüller alan kitabı Gülümse’nin devamı niteliğinde hayata kazandırılan Haydi Biraz Cesaret İngilizce orijinal adıyla Guts, Desen Yayınları tarafından 2021 yılında çizgi roman takipçileri ile buluşturulacak.

Ajanda İstanbul/2020

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!