Koronavirüs tedbirleri kapsamında güvenli kiralık tatil villaları

0

Tatil deneyimlerimiz de artık koronavirüs gölgesinde yaşanmaya başladı. Hem birazcık şehirden uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenler hem de koronavirüs tedbirlerinden ödün vermek istemeyenlerin tercihi ise kiralık villa oluyor.

 

Koronavirüs Gelişmeleri

 • Tüm dünyayı hem sağlık hem ekonomik açıdan olumsuz bir şekilde etkileyen Koronavirüs (Covid-19), insanların sosyal yaşantısında da bir takım değişikliklere sebebiyet vermektedir. Ülkemizin almış olduğu önlemler ve tedbirler sayesinde iyileşme sürecine hızlı bir şekilde devam ederken tatil planlarını ertelemek zorunda kalan tatilciler için Kiralık Villa tüm önlemler alınarak kaliteli bir şekilde hizmet vermeye devam ediliyor.
 • Sağlık bakanlığı ve Turizm Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamalar kapsamında alınan her türlü tedbiri uygulayarak tatilcilerin, temiz ve huzurlu bir ortamda tatil yapma imkanı sunulmaktadır. 

Ne Tür Önlemler Alınıyor?

 • Villa çalışanlarını ve ekipleri bilinçlendirici virüsten korunma yöntemleri aktarılıyor.
 • Tatilcilerin villaya her giriş ve çıkışlarında dezenfeksiyon işlemleri yapılıyor.
 • Tatilcilerin villada temas ettikleri tüm alan ve yüzeyler sıklıkla dezenfekte ediliyor.
 • Çarşaf ve havlu gibi tekstil ürünleri deterjan ile çamaşır makinesinde yıkanıyor.
 • Tatilciler villaya girmeden önce her türlü temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapılıyor. 
 • Villaların yüzme havuzları günaşırı bakımları ve kontrolleri yapılıyor ve kullanılan klor ve temizlik malzemeleri dezenfeksiyon işlemi için yeterli bulunuyor.
Kiralık villa
Kiralık villa

Pandemi Döneminde Tatil

 • Bildiğiniz üzere tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkileyen Koronavirüsü, ülkemizi de oldukça kötü etkiledi. Bütün tatilciler yazın o güzel havada tatil yapmayı planlarken virüs bütün planları alt üst etti. Virüs vaka sayıları oldukça arttığı için kimse tatil yapamıyor. Fakat tatilcilerin imdadına Kiralık Villa yetişiyor. Yüzmek isteyenler için özel havuzlu villalar en iyi fırsat. Sadece kendiniz ve çevrenizle beraber baş başa huzurlu bir ortamda havuzlu bir villa da kalmayı kim istemez ki? İsterseniz biraz Kiralık Villa hakkında bilgi sahibi olalım.

 

Kiralık Villa Tatili Nedir?

 • Kiralık Villa Tatili, otel ya da tatil köyü gibi tatil anlayışlarından farklı bir biçim sunmaktadır. En az bir hafta süreyle kiralanan villalarda tatilciler özgür ve özgün bir tatil geçirme şansı elde ederler. Ancak günümüzde en az bir haftadan ziyade bir günlük bile kiralanan kiralık villalar mevcut hale gelmiştir. Otellerin ve tatil köylerinin basmakalıp yapısından sıkılmış ve daha esnek biçimde tatil yapmak isteyenler için ideal bir tatil türüdür. Otelde yemek saatlerine uyum sağlamak, sıra beklemek, kalabalık bir havuzda yüzmek ya da çeşitli animasyonların gürültüsünden sıyrılmak isteyen pek çok kişi vardır. Daha özgür ve sakin bir tatil beklentisi olanlar için Villa tatili en ideal seçenek olacaktır. 

 

Kiralık Villa Tatilinde Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Daha ekonomik ve konforlu bir tatil deneyimi yaşamak isteyen tatilcilerin tercihi Kiralık Villadan yana oluyor. Ülkemizde yeni yaygınlaşmaya başlayan villa tatili gün geçtikçe profesyonelleşiyor. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Öncelikle villanızın bölgesini seçmeniz ve kendinize uygun fiyatlı kiralık villa seçmeniz gerekmektedir. Çocuklu aileler için villanın çocuklar için ne kadar güvenli olduğunu kontrol etmek, kalacağınız villanın içindeki oda sayısına dikkat etmek, konumu ve güvenliğini göz önünde bulundurmak gibi şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. 

 

Kiralık Villada Kullanımınıza Sunulan Hizmetler?

 • Elektrik, su ve tüp gaz giderleri için ücret ödemezsiniz.
 • Tatil eviniz size temiz teslim edilip temizlik için ücret talep edilmez.
 • Tatil evinin kişi kapasitesi kadar temiz çarşaf ve yastık kılıfı kullanımınız için hazır bulundurulur.
 • Havuz ve bahçe bakımları her sabah erken saatte görevliler tarafından yapılır.
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!