Hakan Tamar ile Mod Sessions bu akşam Zorlu PSM Youtube kanalında başlıyor

0
Hakan Tamar

Hakan Tamar

Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) açık hava mekanı PSM Amfi’de bu hafta üç yeni film sinemaseverleri bekliyor. Etkinlikler ücretsiz ancak koronavirüs nedeniyle bilet almak zorunlu. Bunun dışında Zorlu PSM Youtube kanalında yepyeni bir program başlıyor; “Hakan Tamar ile Mod Sessions.”

Türkiye’de kültür-sanata sağladığı önemli katkılarla dikkat çeken Zorlu PSM 28 Eylül-4 Ekim haftasında da sanatseverlere dopdolu bir içerik vaat ediyor. Zorlu PSM’nin açık hava etkinlik alanı Zorlu Amfi’de bu haftanın ilk iki gününde Neşeli Günler, Beter Böcek ve Şeker Portakalı filmleri gösterilecek. Ayrıca bu akşam saat 21.00’de yepyeni bir dijital seri ile Youtube kanalında da sanatseverleri bekleyen Zorlu PSM, “Hakan Tamar ile Mod Sessions” programının ilk bölümüyle takipçilerini selamlayacak.

Zorlu PSM Ücretsiz Etkinlikler
Zorlu PSM Ücretsiz Etkinlikler

ŞEKER PORTAKALI – 2012 (MEU PÉ DE LARANJA LİMA) // 28 EYLÜL PAZARTESİ // PSM AMFİ // 20.00

Brezilyalı yazar José Mauro De Vasconcelos’un 1968 tarihli aynı isimli romanından beyaz perdeye aktarılan film, Brezilya’nın Minas Gerais bölgesinde yaşayan fakir bir ailenin hayal gücü çok gelişmiş olan beş yaşındaki oğlu Zeze‘nin başından geçenleri konu ediniyor. En büyük zevki, hayallerini evinin bahçesindeki bir portakal ağacıyla paylaşmak olan Zeze’nin çocukluk dönemi, dostlukları ve hayalleri filmde yer buluyor. Zorlu PSM’nin Brezilya Film gösterimleri kapsamında ve PSM Amfi’nin Açıkhava atmosferinde seyirciyle buluşmaya hazırlanan Şeker Portakalı’nı seyretmek için yerini ayırmayı unutmayın.

Zorlu PSM Ücretsiz Etkinlikler
Zorlu PSM Ücretsiz Etkinlikler

BETERBÖCEK – 1988 (BEETLEJUICE) // 28 EYLÜL PAZARTESİ // PSM AMFİ // 21.45

Yeni evli çift Barbara ve Adam bir araba kazasında hayatlarını kaybetmeleri üzerine kendilerini New England’daki evlerinde hayalet olarak bulurlar. Ölümleri üzerine satılan evlerinin yeni sahibi olan aileyi korkutup kaçırmaya karar veren çift yeterince korkutucu olamadıkları için Beetlejuice’dan yardım alacaklardır.

Tim Burton’ın geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan yapım, gösterime girdiği dönemde oldukça ilgi görmüştü. En İyi Makyaj dalında Oscar sahibi olan filmdeki rolüyle Micheal Keaton da En İyi Aktör dalında NFSC ödülünü kazanmıştı. Danny Elfman imzalı müzikleriyle bir sinema klasiği olan “Beetlejuice” Açıkhava konforunda izlemek için 28 Eylül akşamı PSM Amfi’deki yerinizi almayı unutmayın.

NEŞELİ GÜNLER (1978) // 29 EYLÜL SALI // PSM AMFİ // 20.00

Senaryosunu Sadık Şendil’in yazdığı ve yönetmenliğini Orhan Aksoy yaptığı Yeşilçam sinemasının unutulmaz filmlerinden olan “Neşeli Günler”de altı çocukları olan ve sürekli olarak turşu suyu yüzünden kavga eden Saadet Hanım ile Kazım Efendi’nin turşu suyu kavgaları boşanmalarına kadar devam eder. Yıllar boyunca birbirinden uzakta yetişen kardeşlerin tesadüf eseri birbirlerini bulmaları ve bir araya gelmek istemeleri ile yaşadıkları komik olaylar birbirini izleyecektir. Türk sinemasının iki büyük emektarı Münir Özkul ve Adile Naşit’in turşucu çifticanlandırdığı filmde Şener Şen’in hayat verdiği Ziya karakteri de Türkiye sineması için unutulmaz figürlerden biri olmayı başardı. Zorlu PSM’nin Yeşilçam Film Gösterimleri kapsamında ve PSM Amfi’nin Açıkhava atmosferinde izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Yeşilçam’ın ikonik filmlerinden Neşeli Günler’i izleyerek keyifli bir Cuma akşamı geçirmek için yerinizi almayı unutmayın.

Zorlu PSM ücretsiz etkinlikler
Zorlu PSM ücretsiz etkinlikler

Tüm film gösterimleri tamamen ücretsiz ancak koronavirüs tedbirleri nedeniyle bilet alınması zorunlu. Sınırlı bir oturma kapasitesi olan alana giriş için biletlerinizi şuradan alabilirsiniz.

 

HAKAN TAMAR İLE MOD SESSIONS // 28 EYLÜL PAZARTESİ // ZORLU PSM YOUTUBE KANALI // 21.00

Her hafta indie, elektronik, hip-hop, rock, metal gibi farklı müzik türlerinde üretim yapan bir sanatçıyı ya da grubu ağırlayacak Tamar’ın ilk program konuğu, ilk albümleri “Kimsenin Ruhu Duymaz”ı 2014 Ekim ayında çıkaran ve yer yer alternatif, yer yer de etnik cazı andıran müziğiyle, İstanbullu grup “Eskiz” olacak. Deneyimli programcı, DJ ve müzik yapımcısı Hakan Tamar ile birlikte hayata geçirilen Zorlu PSM’nin yeni dijital içerik projesi “Hakan Tamar ile Mod Sessions” 28 Eylül’de Zorlu PSM YouTube kanalında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Alternatif gruplar ve yeni sound’ları keşfetmeyi sevenler serinin %100 Music katkılarıyla gerçekleşecek ilk bölümünü Pazartesi akşamı Zorlu PSM Youtube kanalından takip etmeyi unutmasın.

Hakan Tamar
Hakan Tamar

Ajanda İstanbul/2020

 

 

 

 

Please follow and like us:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!