CRR Senfoni Orkestrası “Masallar” ile büyüledi

0
CRR Senfoni Orkestrası

CRR Senfoni Orkestrası

Klasik müziği gözde eserlerini yaz boyunca açık hava konserleri ile binlerce müziksevere ulaştıran Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası “İstanbul’da Senfonik Yaz” dizisinin son konseri “Masallar” ile şehirlilere unutulmaz anlar yaşattı. 

Klasik müziğin en popüler eserlerini yaz boyunca İstanbul’un iki yakasında düzenlediği açık hava konserleri ile binlerce müziksevere ulaştıran Cemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası;  konser dizisinin son konseri “Masallar”ı, hafta sonu Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu ve Kalamış Atatürk Parkı’nda gerçekleştirdi.

İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği konserde, şef Cem Mansur yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası, soprano Hale Soner Kekeç’e eşlik etti. J. Offenbach’ın “Hoffmann’ın Masalları”ndan Barcarolle Operetlerden aryalar, P. İ. Çaykovski’nin  “Fındıkkıran” Süiti ve P. Dukas’ın  “Sihirbazın Çırağı” eserlerinin seslendirildiği konserde CRR Senfoni Orkestrası ve soprano Hale Soner Kekeç’in performansı büyük beğeni topladı.

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nun ardından Kalamış Atatürk Parkı’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen konserde Cem Mansur, CRR Konser Salonu’nun 2021-2022 sezonunun açılış programını da seyircilere duyurdu. 1.İstanbul Oda Müziği Festivali kapsamında 21 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlayacak olan CRR Konser Salonu ekim ayında dopdolu bir programla müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

 

Please follow and like us:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!