Barış Telli’nin hayatını anlatan ‘Hayatla Barış’ için geri sayım başladı

0
Barış Telli’nin hayatını anlatan ‘Hayatla Barış’ için geri sayım başladı

Barış Telli’nin hayatını anlatan ‘Hayatla Barış’ için geri sayım başladı

Ampute Milli Futbol Takımı yıldızı Barış Telli‘nin mücadele dolu hayat hikayesini odaklanan Hayatla Barış filmi 23 Şubat cuma günü izleyicisiyle buluşacak. Milli sporcu Barış Telli’yi ekranların sevilen isimlerinden Taner Ölmez canlandırıyor.

Küçük bir çocukken geçirdiği bir kaza sonucu bir bacağını kaybeden Barış Telli‘nin, Ampute Futbol Milli Takımı oyunculuğuna ve Avrupa şampiyonluğuna uzanan hayat hikayesinin anlatıldığı ‘Hayatla Barış’ filmi için geri sayım başladı.

Taner Ölmez’in Barış Telli’yi canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda Nazan Kesal, Bülent İnal, Gürkan Uygun, Biran Damla Yılmaz, Sinan Tuzcu, Erkan Üçüncü, Arben Akış, Alara Turan, Mekin Sezer, Gurur Çiçekoğlu ve Devrim Kabacaoğlu yer alıyor.

Filmin gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan oyuncular, Hayatla Barış filmine ilişkin açıklamalarda bulundu. Hayat hikayesi beyaz perdeye uyarlanan yıldız isim, kendisini canlandıran oyuncu Taner Ölmez’den övgüyle bahsetti. Barış Telli, filmin basın toplantısındaki açıklamasında, “Taner beni çok iyi yansıttı” ifadesini kullandı.

TANER ÖLMEZ: BENİM İÇİN ÖZEL BİR PROJE

Barış Telli‘yi canlandıran Taner Ölmez, “Benim için özel bir proje… Farklı bir iş. Çalışması çok zordu. Fiziksel anlamda inanılmaz zordu. Barış yükümün yüzde 70-80’ni aldı. Duygusal anlamda Barış ve arkadaşları çok müsaade etmedi. Hemen beni aralarına aldılar. Aralarında yabancılık çekmedim. Fiziksel anlamda zorlandım. Değnekle iki tur atın bakın neler oluyor. Böyle iyi insanın hayatını oynamak çok değerli. Her dakika yanımdaydı. Eve iş götürdüğüm projeydi. Ellerimde nasırlar var geçmedi. İyi ki varlar ama… Türkiye’de yapılmış en büyük prodüksiyonlu gerçek bir umut filmi… Bu filmde de insanlar ağlayacak ama sonunda umutlu ayrılacaklar. Futbol Türkiye’de en sevilen şey. Bu filmin, dili, dini ve ırkı yok” dedi.

BARIŞ TELLİ: TANER BENİ ÇOK GÜZEL YANSITTI

Telli, “Duygusal anlar yaşıyorum. Kendimi spora adayan biriyim. Sadece spor değil, bir insana umut ve dokunmak için yola çıktım. Taner beni çok güzel yansıttı. Yıllar önce Taner’i izlediğim zaman, ‘Ne kadar çok bana benziyor’ demiştim. Sonra beni canlandırdı. Taner’in elleri patlamasına rağmen, ‘Yarın dinlenelim’ diye söyledim ama o devam etti, çalıştı. Koltuk değnekleriyle ona ödev verdim. İnsanlar yaşarken de anılmalı. Bu film bu yönüyle de bambaşka bir proje. Bu filmi Türkiye’den sonra dünyaya da izletmek istiyoruz” diye konuştu.

Barış Telli'nin hayatının anlatıldığı Hayatla Barış filmi için geri sayım başladı
Barış Telli’nin hayatının anlatıldığı Hayatla Barış filmi için geri sayım başladı

BÜLENT İNAL: HERKESTE KALICI İZLER BIRAKACAK

Bülent İnal, “Bu serüven hepimize güzel anlar yaşattı. Barış özel biri… Hayatı hepimizi etiketledi, İzleyen herkesin üzerinde de kalıcı hisler bırakacak ” şeklinde konuştu.

NAZAN KESAL: ANNELERİN CESARET BULACAĞI BİR FİLM

Nazan Kesal, “Her insanın karakteri kaderidir düşüncesinden yola çıkarak Barış’ın o kadar güçlü karakteri ve kişiliği varmış ki hayal kurmayı, umudu elden bırakmayan özel biri… Böyle projede olmak gurur verici. İnsana dair evrensel bir film. Gerçek bir umut hikayesi. Barış’lara umut olacak. Ailelere, özellikle annelere sesleniyorum bu anlamda evlatları varsa bu filmi izlesinler. Cesaret bulacakları film” ifadelerini kullandı.

YAPIMCI HÜNKAR DOĞAN: ÇOCUĞUMA BARIŞ ADINI VERDİM

Barış Telli‘nin hayatının konu edinildiği filmin yapımcısı Hünkar Doğan, “Antrenmanlara gittiğimde Taner’in avuçlarından kanlar geliyordu. Mesleğe olan inancı onu durdurmadı. Projenin amacı çok güçlü. Bir felaketten sonra Barış umuda dönen bir karakter. Barış’ı aslında dünya tanıyor. Biz sadece Türkiye’de değil dünyada küçük kasabalara kadar eve girmek ve umut dağıtmak istiyoruz.

2.5 yıllık bir proje. 22 aylık çocuğum var adını Barış koydum. Büyüdüğü zaman, öyle bir kişinin ismini taşıdığını bilsin ki, hayatında çıkabileceği engelleri nasıl aşabileceği bir rol modeli olsun. Dünyada herkese bu yapım umut olacak. Tamamen insan ve umut hikayesi.” açıklamasını yaptı.

Medya Door / Hünkâr Doğan ve GC Prodüksiyon ortak yapımcılığında, Ekin Pandır’ın yönetmenliğinde çekilen film, Caner Erzincan ve Koray Yeltekin’in senaryosuyla sımsıcak bir umut hikayesi olarak sinemaseverlere hediye ediliyor.

Filmin görüntü yönetmenliğini ise Altın Portakal’da En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanan Serdar Ünlütürk üstleniyor. Fahir Atakoğlu’nun da müziklerini yaptığı film, bu yönüyle dikkat çekiyor.

 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!