Amazon Prime’da mutlaka izlemeniz gereken diziler

0
The Upload-Amazon Prime Video

The Upload-Amazon Prime Video

Dijital dizi film izleme platformlarının hayatımızdaki yeri iyiden iyiye derinleşti. Netflix başta olmak üzere birçok platform neredeyse her hafta yeni bir yapımın haberini duyuruyor.

Türkiye piyasasında nispeten daha geç görünür olsa da Amazon Prime Video da bunlardan bir tanesi. Sağladığı çeşitli avantajlar ve diğer platformlara kıyasla uygun fiyatlarıyla diğerlerini yerinden edecek gibi görünen Amazon Prime Video’da mutlaka izlemeniz gereken içerikleri sizler için derledik…

 

Soulmates

Netflix’te yayımlanan The One dizisiyle aynı konuya sahip Soulmates… Ancak The One gibi bir bütün değil! Her bölümünde, aynı temelde ama farklı hikayeler anlatılıyor.

DNA eşleşmesiyle ruh eşini bulmak isteyenler teste giriyorlar ve hayatlarının aşkı ile eşleşiyorlar. Peki, bu durum insanların hayatını nasıl etkiliyor? Aile ve toplum ilişkilerinde nasıl bir erozyona neden oluyor? Sosyal ilişkileri ve insanların birbirlerine bakışlarını nasıl etkiliyor? Her bölümünde ayrı bir çiftin hikayesi anlatılıyor dizide.

Netflix’te yayımlanan The One’ın aksine polisiye özellikleri olmayan daha çok toplumsal meselelere ve işin psikolojik boyutlarına değinen bir iş. Ve şunu da söylemeden geçmeyelim… Soulmates, The One dizisinden daha önce çekilmiş bir iş… Amazon Prime Video’ da izleyebileceğiniz en etkili işlerden bir tanesi…

The Upload

Gelelim listemizin ikinci sırasına. Yine bilim kurgudan devam ediyoruz. The Upload, benzerleri olan ancak bire bir aynısı daha önceden denenmemiş bir iş, tabii eğer yanılmıyorsak…

İç gıcıklayıcı, sürükleyici, tatlı ve romantik de bir yapım aynı zamanda. İnsanların öldükten sonra dijital bir ahiret ortamına yüklendiklerini, orada hayatlarına devam ettiğini ve üstüne üstlük burada cennette gibi yaşadıklarını düşünün.

Zenginlerin yakınları öldükten sonra bu dijital ahiret hayatına yüklenerek bir şekilde sevdiklerinin hayatlarında olmaya devam ediyor. Bir gün bu imkanın sadece zenginlerin değil herkesin erişimine açık olabilmesi için çalışmalar yürüten kişi de ölüyor ve dijital ahirete yükleniyor. Asıl olaylar ise şimdi başlıyor…

İzlemesi son derece keyifli, yer yer komik yer yer gerilim dozu yüksek, izlenmesi gereken özel bir yapım. Amazon Prime Video için içerik önerisi arayanlar işe bu diziden gönül rahatlığıyla başlayabilir.

The Office

The Office dizisine bu listede yer vermemizin başlıca nedenlerinin arasında izlemeyenlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşündüğümüz çok iyi bir dizi olmasının yanı sıra tabii ki de Amazon Prime’da yer alan en iyi dizilerden biri olması aynı zamanda.

Uzun soluklu, sürükleyici, güldüren ve güldürürken bir yandan da düşündüren bu adeta klasikleşmiş seri, mutlaka izlemeniz gereken diziler listenizin en başında yer almalı. The Paper Company çalışanları ve onların hilekar müdürü Michael’in hikayesi sizi de kendine çekecek. Belgesel tarzında çekilen ve türünün en iyi örneklerinden bir tanesi olan dizinin orijinal versiyonu İngiliz olmasına rağmen Amazon Prime’daki ABD versiyonu da çok çok iyi.

Fleabag

Birçok kişiden ve hatta çevrenizden mutlaka en azından bir kez duymuşsunuzdur bu dizinin adını. Hem tüm zamanların hem de son zamanların en dikkat çeken ve en gerçekçi hikayelerinin yazılmasını sağlayan bir konusu var Fleabag dizisinin.

30’lu yaşlarının ortasında tek başına ayakları üzerinde durmaya çalışan genç bir kadının mizahi hikayesini konu ediniyor. Aşkları, iş deneyimleri, hayattaki her mücadelesi var işin içinde… Hem muzip hem renkli hem de akıllıca bir iş. Amazon Prime’da izlemeniz gereken dizi ve filmler listenizde olmayı kesinlikle hak eden bir yapım.

The Wild

Listemizin sonuna platformun en çarpıcı ve en etkileyici orijinal yapımlarından birisini yerleştirdik, The Wild…

 

Ergenlik çağını geride bırakmak ve kadınlığa adım atmak üzere olan bir grup genç kızın son derece sert ve etkileyici bir hayatta kalma mücadelesi. Kimsenin bilmediği bir yerde, kimsenin haberdar olamayacağı şekilde bir grup genç kız…

 

Hepsinin ayrı bir derdi var.. Hepsinin ayrı bir geçmişi, ailesi, mizacı ve yaşanmışlıkları… Hepsinin omuzlarında hayatın, doğuştan gelen özelliklerinin ve cinsiyetlerinin izleri ve yükleri var. Ancak hepsinin şu an tek bir amacı var. Issız bir adada, kendi koydukları kurallarla, tüm farklılıkları bir arada koruyarak hayatlarını  sürdürebilmek ve içine düştükleri girdaptan kendilerini sıyırabilmek. Ama ya onlara bir oyun oynanıyorsa?!

Elif Soykan

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!