Zorlu PSM 7 Ekim’de kapılarını açıyor

0
Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM)

zorlu psm-ajanda istanbul

Dünyayla birlikte Türkiye’yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs Kovid-19 pandemisi nedeniyle 13 Mart 2020 tarihinden bu yana dijital ortamda sanatseverlerle bir araya gelen Zorlu PSM kapılarını yeniden açıyor.

7 Ekim 2020 tarihinde yeniden sanatseverlere kapılarını açacak olan Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) Ekim ayı programının ilk bölümünü açıkladı.

(13 Ağustos) itibarıyla passo.com.tr üzerinden satışa açıldı. Önümüzdeki günlerde programa eklenen etkinlikler duyurulmaya devam edecek.

Pandeminin etkilerinden dolayı mekandaki etkinliklerini 13 Mart’ta durduran ve 7’inci sezonunu dijital etkinliklerle tamamlayan Zorlu PSM, 7 Ekim tarihinden itibaren, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde, kapılarını yeniden sanatseverlere açarak 8’inci sezonuna başlıyor. Ekim ayında, Zorlu PSM’nin programı sahne sanatlarının ağırlıkta olduğu tiyatro yapımlarına öncelik veriyor.

Abbas: “Sanatseverlerin gelecek dönem için sosyal mesafe ve hijyen konusunda hiçbir tereddütü olmamalı”

Zorlu PSM Genel Müdürü Murat Abbas, yeni dönemle ilgili şunları ifade etti;

“Sanatseverlere 5 ay boyunca dijital platformlarımızdan ulaşmaya çalıştıysak da kendilerini mekanımızda ağırlamayı özledik. 7 Ekim’de her türlü hijyen ve koruma önlemini almış olarak geri dönüyoruz. Zorlu PSM’ye gelecek sanatseverlerin içinde, sosyal mesafe ve hijyen konusunda hiçbir kaygı olmamasını istiyoruz. Yeni sezonumuz için pandeminin hayatımıza getirdiği zorunlu değişiklikler çerçevesinde heyecan verici, sıra dışı projelerimiz üzerindeki çalışmalarımızı hızlandırmış bulunuyoruz. İlerleyen günlerde tüm projelerimizi kamuoyuyla paylaşacağız. Şu bir gerçek ki 8’inci sezon takvimimiz diğer sezonlardan farklı olacak.”

5 ay sonra bağımsız tiyatrolar ve sevilen oyunlar tekrar Zorlu PSM’de

Zorlu PSM, Ekim ayı programında pandemiden en çok zarar gören sanat dallarından biri olan tiyatroya ağırlıklı yer vererek, yeni yapımlara da dikkat çekiyor. Son zamanların ilgi gören oyunlarından; Bergüzar Korel’in tek kişilik oyunu Kızlar ve Oğlanlar, Latife Tekin’in aynı adlı romanından uyarlanan Nezaket Erden’in tek kişilik oyunu Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit, Birkan Uz’un yönettiği sahnede Esra Bezen Bilgin, Haluk Bilginer ve Kürşat Demir’in yer aldığı Pencere, Fransız roman ve oyun yazarı Florian Zeller’ın gitmek üzerine oyunu Evlat ve Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu’nun ortak yapımı Gerçek, Berkay Ateş’e 25.Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü kazandıran, Serkan Salihoğlu’nun yönettiği Hakikat, Elbet Bir Gün, Cansel Elçin, Reha Özcan ve Alican Altun’un başrolleri paylaştığı ‘The Full Monty’ uyarlaması Çıplak Vatandaşlar, Molière klasikleri Cimri ve Tartuffe, 29 Ekim’e özel Kemal* Turkcell Platinum Sahnesi’nde tiyatro severlerle bulaşacak. Yakın zamanda Güldür Güldür Show’daki stand up performansıyla ülkenin mizah gündemine oturan Doğu Demirkol ise tek kişilik gösterisiyle programda yer alıyor.

Tüm biletler 13 Ağustos’dan itibaren passo.com.tr üzerinden satışta olacak. Zorlu PSM içindeki gişeler ise mekanın açılmasıyla birlikte faaliyetine başlayacak. İlerleyen günlerde programa eklenen diğer etkinlikler de açıklanmaya devam edecek.

Yönetmeliklere uygun hijyen kuralları uygulanıyor.

Etkinliklere katılmayı sabırsızlıkla bekleyen sanatseverlere sağlıklı ve güvenli bir deneyim ortamı yaratmak için yönetmeliklerdeki kurallar harfiyen uygulanacak.

Sosyal mesafeli Zorlu PSM’de yeni önlemler

Mekan içeresinde ateş ölçümü, sosyal mesafe kuralları, temassız ödeme, ileri teknoloji hijyen ve dezenfektasyon uygulamaları hayata geçirildi

– Girişlerde yer alan termal kameralar ile temassız ateş ölçümü yapılmaktadır. 38 derece ve üstü ateşi olan misafirlerin mekana girişine izin verilmemektedir.

– Etkinliğe katılan tüm misafirlerin maske takma zorunluluğu olacak. Zorlu PSM Girişlerinde misafirlere yeni maske verilecek veya maskeleri yeni maskeler ile değiştirilecektir.

– Mekan içinde ve gösteri salonlarındaki klimalar için ise, temiz hava kalitesini artırmak amacıyla %100 taze hava dolaşımı sağlayan UVC (Ultraviyole) havalandırma sistemi devreye alındı.

– Günlük rutin temizlik süreçlerinin dışında, düzenli olarak profesyonel ekiplerin desteğiyle dezenfekte ediliyor.

– Misafirlerin ellerini sık sık dezenfekte edebilmeleri için birçok alanda antiseptik dispanserleri yer alıyor.

– Tüm alanlarda sosyal mesafe kuralına (1.5m) uyulması için tüm önlemler alınmıştır.

– Teması en aza indirmek adına, koltuklar arasında boşluk bırakacak şekilde oturma düzeni için değişikler sağlandı; etkinliklerin bilet satışları buna göre yeniden düzenlendi.

– Tüm giriş noktalarına steril paspaslar yerleştirildi.

Ekim ayı program detayları ise şöyle;

Kızlar ve Oğlanlar // 7 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Kızlar ve Oğlanlar // 8 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit // 11 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Pencere // 12 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Pencere // 13 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Cimri // 14 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Evlat // 16 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Doğu Demirkol // 17 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Gerçek // 19 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Gerçek // 20 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Hakikat, Elbet Bir Gün // 26 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

*Kemal //29 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi (Yakında satışa açılacak)

Tartuffe // 30 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Çıplak Vatandaşlar // 31 Ekim // Turkcell Platinum Sahnesi

Ajanda İstanbul/2020

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!