Birce Akalay ve Serkan Altunorak Hırçın Kız oyunu ile göz doldurdu

0
Hırçın Kız oyunu

Hırçın Kız oyunu

Bu akşam Zorlu PSM YouTube kanalında kült tiyatro eserlerinden Hırçın Kız oyunundan önemli kesitler sunuldu. Oyunun başrollerinde ise sevilen televizyon oyuncuları Birce Akalay ve Serkan Altunorak yer aldı.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) her hafta perşembe günleri YouTube kanalında kült tiyatro eserlerinden bazı kesitleri seyirci ile buluşturuyor. Bu hafta perşembe akşamının kültü tiyatro oyunu ise Hırçın Kız oyunu oldu. Oyunun başrollerinde ise Birce Akalay ve Serkan Altunorak oynadı.

Zorlu PSM prodüksiyonu, Based Istanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla hayata geçirilen ve tiyatronun kültleşen eserlerinin modern bakış açısıyla yeniden yorumlayan kesitleri seyirciyle buluşturan ‘Dijital Sahne’ yedinci haftasında yine büyük beğeni topladı.

Bu akşam, saat 20.00’da, Zorlu PSM YouTube kanalında bu defa “Hırçın Kız” tiyatroseverler ile bir araya geldi. Tüm dünyada tiyatro denince akla ilk gelen isim William Shakespeare’in unutulmaz komedilerinden olan oyun büyük ilgi gördü.

İbrahim Çiçek tarafından uyarlanan ve yönetilen oyun bu akşam dijitalde tiyatroseverler ile buluştu. Dünyaca ünü oyun yazarı Shakespeare’nin Hırçın Kız oyunu kült ve komedi türünde bir oyun. Usta bir ekip tarafından Zorlu PSM’nin Yotube kanalı için hayata kazandırılan eserin önemli kesitleri izleyicisi ile buluştu. Oyunda başrolleri üstlenen Akalay ve Altunorak performansları ile göz doldurdu. Dijital izleyiciden tam not alan oyun kısa sürede geniş bir kitleye ulaştı.

Zorlu PSM tarafından hayata kazandırılan Dijital Sahne projesi kapsamında her hafta perşembe günleri dünyaca ünlü kült oyunlardan kesitler sunulmaya devam edilecek. Bu hafta ise yedincisi düzenlendi.

Ajanda İstanbul

 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!